رو عنوان : رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای استان خراسان‌ رضوی:
عنوان : هیچ‌كدام از قوا برای شوراها جایگاهی قائل نیستند
زير عنوان : حجت الاسلام سیدجابر هاشمی:
تاريخ :
 ۷۷۶/۰۲/۱۹ 
ساعت : ۱۲:۴۹:۲۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان خراسان رضوی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای استان در ششمین جلسه شورای اسلامی خراسان رضوی ظهر پنج شنبه 11 مردادماه در محل تالار شورای اسلامی با رویکرد بررسی مشکلات کتابخانه‌های استان و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی، و وحید قربانی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، برگزار شد بیان‌ کرد:

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای استان خراسان‌ رضوی گفت: هیچ‌کدام از قوای سه‌گانه برای شوراها جایگاهی قائل نیستند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجابر هاشمی در ششمین جلسه شورای عمومی استان خراسان رضوی که در  اظهار کرد: مردم جامعه در حال حاضر گرفتار فقر، ناداری و بحران بسیار ناجوان‌مردانه و غیرقابل تحمل شده‌اند و درتلاشند تا از این شرایط گذر کنند.
وی افزود: همه انسان‌ها تلاش می‌کنند تا از بدبختی و بیچارگی فرار کنند. شرایطی که امروز در کشور داریم به دلیل عدم مدیریت و عدم فهم درست مسئولان است. باوجود چنین شرایطی بنده با عمامه به سرم از شرم نمی‌توانم با مردم رودررو شوم. درواقع نمی‌توان در بسیار از مسائل از مسئولان دفاع کرد. هاشمی ادامه داد: وجود این میزان از دزدی و گرفتاری تحمل‌ناپذیر است. از سویی دیگر با وجود چنین مشکلاتی با مسائل فرهنگی روبه‌رو هستیم. درواقع همانطور که نتوانسته‌ایم در مسائل اقتصادی پاسخگوی شهدا و امام شهدا باشیم در مسائل فرهنگی نیز در مقابل مردم فقیر خجالت‌زده‌ایم.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای استان خراسان‌ رضوی خاطرنشان کرد: ما در مملکت باید برای امورات فرهنگی سرمایه‌گذاری کنیم. چراکه مردم ما را مواخذه خواهند کرد پولی که به حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و ... داده شده، چه اقدام فرهنگی انجام شده است. این شرایط موجب بی‌اعتباری نظام می‌شود. وی با بیان این که «ما در مسائل فرهنگی و امورات آن دچار مشکل هستیم»، اظهار کرد: همان‌طور که در زمینه مسائل مالی گرفتاریم در مسائل فرهنگی گرفتار فقر بی‌نهایت هستیم. درواقع نتوانستیم شرایط مناسبی در حوزه فرهنگی به‌وجود آوریم. اعتقاد من بر این است که تمام شوراهای کشور جمهوری اسلامی را با طنابی رنگی وارد چاهی کردند و طناب را جمع کردند و ما در چاه مانده‌ایم وکه هیچ‌کس به فریاد ما نمی‌رسد.
هاشمی توضیح داد: شورای شهر هیچ جایگاهی در قوه مجریه، قضاییه و مقننه ندارد.‌ درواقع دولت و قوه قضاییه دست‌اندرکارانش ما را رفیق خود نمی‌داند. ما به عنوان اعضای شورای اسلامی استان خراسان، بایستی با همدلی و همکاری بتوانیم در ارتباط با مسائل فرهنگی و اقتصادی تلاش کنیم چراکه شوراها رقیب دستگاه‌های اجرایی نیستند. انتهای پیام


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8