رو عنوان : امیراحمدی:
عنوان : اشتغال زایی برای جوانان یك شعار انتخاباتی است/ اعمال نفوذ در مدیران مانع رشد شهرستان بجستان است
تاريخ :
 ۷۷۴/۰۹/۱۵ 
ساعت : ۱:۴۱:۵
علی امیر احمدی رییس کمیسون عمران شورای اسلامی استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه اشتغال زایی شعار کاندیدهای دولت و شوراها در ایام نزدیک شدن به انتخابات یک وعده انتخاباتی است اذعان کرد:این وعده ها علاوه بر اینکه هیچ تغییری در روند اشتغال زای ایجاد نمی کند بلکه در بعضی از موارد اشتغال را می گیرند.
وی تصریح کرد: یکی از ظرفیتهای بزرگ ایجاد اشتغال دامداریهاست اما متاسفانه شاهد آن هستیم و به دلیل نداشتن متولی و عدم صدور پروانه احداث در شرف از بین رفتن است این یعنی اقدام،عمل در اقتصاد مقاومتی اگر مدیری مدعی غیر آن است می تواند شهرستان بجستان را در راستای این امراز نزدیک بررسی نماید.
وی یاد آور شد:اگر ما می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی کشور را کاهش دهیم و به توسعه اقتصادی دست پیدا کنیم ضرورت داشت اشتغال جوانان در اولویت برنامه ششم قرار می‌گرفت، اما اکنون موضوع اشتغال کجای برنامه قرار دارد؟
طلاق و از هم پاشیدن خانواده ها

وی با اشاره به عدم رفع مشکل مسکن جوانان اظهار کرد: به دلیل عدم توان مالی و مشکل مسکن و نبود شغل معین برای تامین معشیت مردم بنیان خانواده از هم گسسته است، آیا هرگز شده است در بحث طلاق و پایین آمدن سن ازدواج تحقیق شود.
وی یاد آور شد:وقتی مدیران شهرستانها با دادن آمارهای غیر دولتی به مردم خیانت می کنند و سرانه فضای ورزشی را در شهرستان بجستان بگونه ای اعلام می نمایند که کلانشهر هایی همانند تهران و اصفهان، تبریز و مشهد کمتر از بجستان و بخش یونسی قرار دارند در صورتی که سرانه فضای ورزش به عنوان مثال در شهر یونسی 21درصد است.

بانک ها دست از بروگراسی اداری در پرداخت تسهیلات به مردم بردارند.
امیراحمدی گفت: بانکها نه اینکه گروهی مشکلی را حل نمی کنند بلکه زمینه نارضایتی مردم را فراهم می کنند
وی تصریح کرد: آیا برای دو میلیون تومان وام معرفی شده کمیته امداد باید ضامن کارمند معرفی شود!! آنهم به شرط نداشتن چک برگشتی.
عضو شورای شهر بجستان اذعان کرد: بانکهادر شرایطی که پدید آمده‌ بسیاری از جوانانی که به تازگی ازدواج کرده‌اند و به وام خرد چند میلیون تومانی ازدواج دسترسی ندارند بماند به وام های بالاتر از آن.
بجستان با تنش آبی روبرو است
وی خاطرنشان کرد:شهرستان بجستان به دلیل نداشتن سد و رودخانه به منابع زیرزمینی متکی است که با توجه به وضعیت بارندگی ها و برداشت بی رویه ازذخایر زیرزمینی استفاده می شود.
امیر احمدی ادامه داد: شهرستان شدن بجستان بر اساس شاخصه هایی صورت می گیرد که متاسفانه متولیان اصلی مدیران را در شهرستانها وادار می کنند تا آمارهای خلاف واقع ارائه دهند
وی با اشاره به آمار بیکاری در شهرستان بجستان بیان کرد: در صد بیکاری در این شهرستان 6/3 اعلام کرده اند در صورتیگه در حال حاضر بیش از 7 هزار نفر از جوانان این شهرستان را شامل می شود که جویای کار و در حاشیه نشینی به سر می برند.
انتهای پیام/


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8