رو عنوان : گزارش دکتر اله یاری از دیدار بادکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی
عنوان : در دیدار اعضای شورای عالی استانهای كشور با دكتر ولایتی عنوان شد:
تاريخ :
 ۷۷۷/۰۷/۱۹ 
ساعت : ۱۱:۴۰:۳۳

در دیدار مهندس اله یاری رئیس شورای اسلامی استان و عضو هیئت رئیسه شورای عالی استانهای کشور بادکتر ولایتی مشاور محترم مقام معظم رهبری در امور بین الملل و ریاست هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مواردی مطرح گردید:

    براساس آموزه های دینی و تجارب جهانی تنها راه حل مشکلات و رفع نیازهای مردم، به مشارکت گرفتن مردم در اموری که مربوط به آنهاست که آن هم با دخالت دادن آنها در تصمیم گیری ها و پذیرفتن مسئولیت محقق می شود.

 

به منظور استفاده از این ظرفیت 9 اصل قانون اساسی به طور مستقیم و 10 اصل بطور غیر مستقیم به شوراها می پردازد که شوراها را بعنوان ارکان تصمیم گیری و رفع تبعیض معرفی می نماید. و تنها راه برون رفت در حوزه مدیریت شهری تشکیل مدیریت شهری و توسعه دامنه مدیریت شوراها بعنوان ارکان تصمیم گیری در حوزه محلی به منظور پیشبرد سریع امور عمرانی، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی می باشد.
امروزه ساکنین روستاها و شهرها با مشکلات عدیده ای روبرو هستند که با توجه به گستردگی جغرافیایی و تنوع اقلیم و فرهنگ غنی کشور عزیزمان می توان با افزایش اختیارات شوراها و دادن ضمانت اجرائی به انان در حل این نیازها و مشکلات قدم های مهم و مؤثری برداشت.

 

این موضوعات در جاسه ای که با آقای دکتر ولایتی با اعضای شورای عالی استانها برگزار شد مطرح، و ایشان از شوراها بخاطر زحماتی که در اقصی نقاط کشور در زمینه حل مشکلات شوراها و کمک به پیشرفت و آبادانی کشور متحمل می شوند قدردانی نمود و رهنمودهایی را اعلام نمودند.

 دیدگاه مثبت ایشان در حوزه مدیریت شهری و شوراها قابل تقدیر است.

انتهای پیام/.بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8