رو عنوان : استاندار خراسان رضوی در همایش گرامیداشت روز ملی شوراها:
عنوان : شوراها با تدبیر از اقدامات خلاف قانون جلوگیری كنند/بسیاری از آسیب ها نتیجه عدم قانون مداری است.
تاريخ :
 ۷۷۶/۱۱/۱۸ 
ساعت : ۱۰:۹:۳۷
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان خراسان رضوی علیرضا رزم حسینی در گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن جلسات استانداری با حضور دکتر بنائی رئیس محمع نمایندگان مجلس دکتر شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی دکتر قرباین معاونت امور عمرانی استانداری و مدیران کل ستادی استانداری و مهندس برزوئی رئیس شورای اسلامی استان و دیگر اعضای شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: هفته شوراها فرصت مناسبی است که وظایف و مسئولیت های این نهاد نسبت به مردم و حاکمیت یادآوری شود.
وی با بیان اینکه شوراها نقش بسیار مهمی در تحقق سیاست های توسعه منطقه ای دارند، افزود: درحال حاضر افزایش مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها و رشد روز افزون حاشیه نشینی به یک چالش جدی تبدیل شده است که می تواند آسیب های جدی برای کشور ایجاد کند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند در راستای تحقق سیاست توسعه متوازن و بازگشت مردم از حاشیه شهرها به مناطق روستایی نقش پررنگی ایفا کنند که امیدواریم در تعامل با دستگاه های اجرایی این مهم تحقق یابد.
وی با اشاره به وقوع سیلاب در نتیجه بارش های رگباری طی هفته های اخیر اظهار کرد: شوراها برای مقابله با سیل همکاری بسیاری خوبی با دستگاه های اجرایی داشتند و خوشخبتانه از بروز خسارت های سنگین جلوگیری شد.
رزم حسینی افزود: تا ابتدای امسال برای تامین آب شهر مشهد در تابستان نگرانی داشتیم اما در نتیجه بارش های اخیر خوشخبتانه بخش زیادی از مخازن سدها پر آب شد و انتظار می رود که تا دو سال آینده دغدغه ای به لحاظ تامین آب وجود نداشته باشد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به سیاست های پیشگیرانه به منظور جلوگیری از بروز خسارت های سنگین در نتیجه وقوع سیلاب گفت: در 200 مسیل موجود در خراسان رضوی، احتمال جاری شدن سیل وجود دارد لذا باید عملیات لایروبی و بازگشایی این مسیل ها به سرعت اجرایی و تکمیل شود تا در صورت وقوع سیلاب، شاهد خسارت های حداقلی باشیم.
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: برخی افراد به صورت غیرمجاز یا حتی با مجوز از دهیاری ها، در مسیر رودخانه ها و حریم مسیل ها ساخت و ساز انجام داده اند لذا برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به مردم، باید در این زمینه تدبیر شود.
وی افزود:هر کجا ما کمتر در شهرها و روستاها قانون را رعایت کرده ایم  این مسئله باعث شده است که با آسیب های جدی مواجه شدیم؛ به طور مثال اگر دستگاه های مربوطه به موقع به مسئولیت خود در راستای مقابله با ساخت و سازها در بستر رودخانه ها عمل می کردند، برای رفع موانع نیاز به صرف هزینه های زیاد نبود.
رزم حسینی با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید به دنبال مصلحت مردم باشند، اظهار کرد: انتظار می رود که شوراها با تدبیر و همفکری از اقدامات خلاف قانون جلوگیری کنند چرا که عدم تمکین به قانون زمینه ساز ایجاد مشکلات متعدد خواهد بود.
وی در ادامه سخنان خود، خواستار همراهی شوراهای اسلامی شهر و روستا با معین های اقتصاد مقاومتی برای پیشبرد اهداف طرح مثلث توسعه اقتصادی شد و گفت: تا به امروز 58 شرکت توسعه گرا مسئولیت توسعه منطقه ای خراسان رضوی را پذیرفته اند و موافقت نامه های مربوطه به امضا رسیده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: برای آنکه معین های اقتصاد مقاومتی در انجام مسئولیت خود موفق شده و کارنامه درخشان داشته باشند، باید شوراهای اسلامی شهر و روستا در کنار دیگر ارکان حاکمیت همکاری و مشارکت کنند.
وی گفت: معین های اقتصادی به صورت داوطلبانه مسئولیت توسعه منطقه ای را برعهده گرفته اند لذا نیاز به حمایت معنوی دارند و علاوه بر حمایت های حاکمیت، اعضای شوراها به عنوان نمایندئگان مردم می نوانند بستر را برای فعالیت آن ها فراهم کنند.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر همکاری لازم با معین های اقتصاد مقاومتی انجام گیرد، قطعا یک الگوی موفق و پایدار مبتنی بر سیاست های توسعه ای به یادگار خواهد ماند که نتیجه آن کاهش آسیب های حاشیه نشینی، ایجاد اشتغال و توسعه متوازن منطقه ای خواهد بود.
وی همچنین گفت: درخواست داریم که شوراهای شهر و روستا از شرکت های توسعه گرا، مطالبه ساخت پل، جاده یا احیای قنوات نداشته باشند تا فعالیت های توسعه ای در حوزه های اقتصادی و فرهنگی مطابق برنامه ریزی ها پیش برود


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8